Spánek a nahota

Zdraví, spánek a nahota

Podle průzkumu jen každý osmý z nás ulehá večer k spánku zcela bez oděvu. Většina z nás nectí ono magické tabu nahoty a dává přednost neprodyšnému obalu z flanelu, bavlny nebo dokonce umělých vláken, ve kterém se odebírá do říše snů. Ale vězte, že spánek v rouše Evině či Adamově je pro nás prospěšný. Přináší pocit uvolnění, kvalitnější spánek a také podporuje sexualitu. Tady je pár konkrétních důvodů, proč je lepší spát jak nás bůh stvořil:

Lépe se vyspíte

Výzkumy ukázaly, že při hlubokém spánku v rámci čtyřiadvacetihodinového biologického cyklu, se naše tělesná teplota snižuje. Je to přirozený jev, který rozhodně má svůj smysl, a my jej můžeme svým nočním oděvem narušit. Díky naší „ochraně“ dochází k pocení, mastí se vlasy, a v intimních partiích se tvoří klima podobné tomu v deštném lese, což je živná půda pro bakterie a kvasinky. Zahodíte-li pyžamo a spodní prádlo, umožníte dostatečné provzdušnění, aby se tělo dokázalo samo přirozenou cestou ubránit v současné době tolik diskutovaným neduhům, jako je například vaginální mykóza. A navíc se nebudete muset ráno sprchovat. Máloco je mezi lidmi tak neoblíbené, jako je ranní sprcha, protože to znamená vstávat alespoň o půl hodiny dřív.

Podpoříte sexualitu i sebevědomí

Spánek bez oděvu je jednoduše sexy. Není nic krásnějšího, než se probouzet vedle svého partnera s touhou po ranním milování. Probuzení bez pyžama vás automaticky naladí na sexuální strunu. A jelikož budete trávit první chvíle dne nazí po boku svého partnera, můžete vzít jed na to, že vám to zvýší sebevědomí. Zjistíte, že se nemusíte stydět za to, jak vypadáte, a budete si připadat krásnější, nejen pro sebe, ale i pro své okolí.
Nahota evokuje sex, a sex, jak známo, upevňuje partnerské vztahy, nehledě na to, že tělo začne produkovat oxytocin, hormon, který potlačuje stres, zahání deprese a má spoustu dalších pozitivních vlivů na zdraví, které zdánlivě vůbec nesouvisí s naplněným milostným životem.

A ještě navíc zhubnete

Budete-li spát nazí, tělo bude mít potřebu vytvářet víc tepla, a bude tedy spalovat víc tuků. Zhubnete v oblasti břicha a dokonce se sníží i hladina cholesterolu v krvi díky hormonům vylučovaným v návaznosti na sníženou tělesnou teplotu, přičemž se zároveň sníží i hladina kortizolu, což povede k mnohem kvalitnějšímu spánku a ráno bude vaše tělo nabité energií do nového dne. Dáte sbohem dietám a dopřejete si své oblíbené pochoutky!
Dobrou noc a krásné ráno