Jedy polykáme plnými doušky

tailpipe

Ať už se nám to líbí, nebo ne, tak vzduch, který dýcháme, jídlo, které jíme, i nápoje, které konzumujeme jsou plné toxinů (jedů), které se nám pomalu ukládají v těle a brání přirozeným procesům probíhajícím ve zdravém organismu. Souvisí to hodně s dobou, ve které žijeme, ale ne zcela.

Jak to řešili naši předkové?

Už naši dávní předkové dobře věděli, že je třeba čas od času tělo zbavit škodlivých látek, především jedů, nežádoucích mikroorganismů a parazitů. Nevěděli sice, které látky a organismy tělu škodí a které mu naopak prospívají, co ale věděli bylo, že recept na to najdou v přírodě. Z generace na generace se tradovaly nejrůznější časem ověřené techniky a bylinné recepty, které měly za cíl zbavit tělo škodlivin. Jednou z těchto prastarých technik užívaných dodnes je půst. Ačkoliv je půst obecně spojován pouze s náboženstvím,  jeho kořeny jsou ve skutečnosti právě v moudrosti našich předků a jejich metodách očisty organismu.

A jak to vyřešíme my?

Nejsme a asi sotva někdy budeme moudřejší, než matka příroda. Stále neznáme všechny mikroorganismy, které hostíme v těle, ani všechny jejich vlivy na funkci našeho organismu. Ale příroda je zná a dává nám ve svých plodinách látky, které podpoří to užitečné a zbaví nás toho škodlivého, a to včetně jedů, které si sami vyrábíme. My tyto látky známe a umíme je z plodů přírody oddělit a vyrobit z nich doplňky stravy, které nám pomohou organismus detoxikovat. Ale to nás samo o sobě nespasí, musíme přispět i my, například správným výběrem stravy, omezením zlozvyků jako je kouření a konzumace alkoholu, stejně jako snahou vyhýbat se stresům.

 

Více o tom, jak se zbavit jedů usazených v našem těle se dočtete ZDE