Přírodní cestou k zdravějšímu chrupu

Jak pečovat o své zdraví a krásu

hermanek

Vzhled hraje v současné době čím dál větší roli, proto každý z nás věnuje svému zevnějšku nemalou péči. Bohužel však v honbě za krásou často nehledíme napravo nalevo. A tak, zatímco jsme se pomalu, ale jistě naučili věnovat pozornost tomu, co jíme a začali jsme se stravovat zdravě, číst etikety a zkoumat složení jednotlivých výrobků, u těch, které nanášíme na tělo a obličej už tak důslední nebýváme…

 

Čtěte, informujte se

…což je škoda, protože v klasické kosmetice se nachází plno umělých složek, které našemu zdraví zrovna neprospívají, ať už se jedná o parabeny, konzervanty či různá chemická pěnidla. Všechny tyto látky se dostávají do našeho krevního oběhu. A i když je to pouze v malém množství, musíme si uvědomit, že se tak děje pravidelně – den co den. Ačkoli řada ingrediencí zní hodně složitě, vyplatí se zjistit si, co tajemné názvy znamenají a jaký dopad mohou mít na naše zdraví, můžete být totiž nepříjemně překvapeni.

 

Výrobky bez zbytečné chemie

Ideální by samozřejmě bylo, kdyby si každý z nás mohl kosmetiku připravovat sám, reálně to však bohužel není možné. Proto sáhněte po přírodní kosmetice, která neobsahuje žádnou zbytečnou chemii. Naopak je plná čistě přírodních složek s prokázanou účinností. Nejčastěji se jedná o léčivé byliny, které jsou v kosmetice používány už odedávna. Naši předci totiž dobře věděli, že poslouží nejen jako lék na nejrůznější neduhy, ale také pomohou ke kráse. Vyčarují nám krásnější pleť, kvalitnější vlasy a také zdravější chrup.

smile3

Pomocníci z přírody

Vezměme si třeba všem dobře známý heřmánek, který umí doslova zázraky. Zabírá nejen proti kašli, ale navíc se pyšní také hojivými, dezinfekčními a protizánětlivými účinky. Skvěle se osvědčil v péči o zuby – i při jejich bolesti, odvar z něj se používá jako kloktadlo při zánětech dásní. K dalším účinným přírodním pomocníkům fungujícím jako prevence paradontózy patří šalvěj lékařská nebo máta. Právě jejich výtažky tak najdeme v mnoha přírodních zubních pastách či ústních vodách. Hojivě působí také mochna nátržník, zklidnit podrážděné sliznice pak pomůže řepík lékařský, který lze používat i dlouhodobě, působí totiž velmi jemně.